Policisté v noci na pondělí po týdnu znovu zasahovali v areálu lounské vagonky. Nikdo nebyl zraněn a policisté nikoho nezadrželi. Informovala o tom mluvčí lounské policie Irena Pilařová. Výrobce vagónů je v úpadku, insolvenční správkyně nyní provádí inventarizaci majetku.

„Po jedné hodině ráno nám byla oznámena konfliktní situace v lounské firmě. Policisté na místě činili kroky k zajištění bezpečnosti osob a majetku,“ uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

Během zásahu policisté nepoužili donucovací prostředky. „Nyní zjišťujeme, zda došlo k protiprávnímu jednání a situaci u firmy stále monitorujeme,“ dodala Pilařová.

V areálu zasahovali policisté už před týdnem, tehdy padl i výstražný výstřel, protiprávní jednání nezjistili. Insolvenční správkyně Petra Hýsková tehdy uvedla, že do areálu Heavy Machinery Services, dříve Legios, pronikly asi tři desítky mužů, kteří vyvolali potyčku s ostrahou. Proti postupu správkyně se společnost Heavy Machinery Services ohradila.

Výrobce vagonů je v úpadku od února 2014, věřitelům dluží přes 3,3 miliardy korun. Krajský soud v Českých Budějovicích, který insolvenci řeší, před pár dny znovu zamítl reorganizaci společnosti Heavy Machinery Services. Soud zároveň na majetek firmy prohlásil konkurz a na 21. srpna svolal schůzi věřitelů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments