V důsledku vysokých teplot popraskal v sobotu povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice, vyplývá z informací policie a hasičů. Dálnice D35 zůstane v místě zavřená nejméně týden, řidiče čeká objížďka.

Zavřený je od sobotního odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc.

„Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí,“ řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl Hejtman.

Záchranářům na místě pomáhali hasiči. „Celkově v péči zdravotnické záchranné služby skončilo deset osob,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments