Arriva která patří pod holding Deutsche Bahn kupuje od francouzského majitele celou divizi Veolia Česko. Německé dráhy mají v Česku již aktivity ve firmě Osnado a Transcentrum Mladá Boleslav. Původně si francouzský vlastník chtěl divizi v Česku ponechat. Ekonomická stabilita firmy ale může být zajištěna jen prodejem aktiv v mnoha zemích Evropy.

Mimo aktivit v Česku, prodává Veolia i své rozsáhlé divize v Polsku a na Slovensku. Dále také v Maďarsku a Slovinsku. Z pohledu všech dopravních celků které Veolia v rámci Střední Evropy provozuje, je Česká divize trvale nejziskovější. Více v článku: Veolia Transdev se topí v dluzích, v Česku je nadprůměrně zisková

Pod křídla firmy Arriva tak během léta přibude i Slovinská a Slovenská dizive. Největší divize Veolia je právě ta v Česku, zaměstnává přes 3000 lidí, vlastní 1750 autobusů všech kategorií ale také regionální vlaky. Veolia působí převážně na Moravě, východních Čechách a Středočeském kraji. Na Moravě se jedná o největšího dopravce v regionu, v celé zemi pak jako celek jeden z největších autobusových dopravců v regionální, dálkové a mezinárodní dopravě.

Celá akvizice obnáší i v současné době rozvíjející se působnosti v Srbsku a Chorvatsku. Arriva se do konce tohoto roku stane jedním z největších dopravců v autobusové dopravě centrální Evropy. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1547-potvrzeno-nemecka-arriva-kupuje-dopravce-veolia-cesko{/qrcodegenerator}

Nadnárodní Arriva chtěla na přelomu roku 2012/2013 vstoupit i na koleje se svými vlaky v regionální dopravě. Z Kralup nad Vltavou tento dopravce chtěl provozovat motorové vozy přes Prahu do Stránčic a Benešova u Prahy. Firma nakonec své záměry s provozováním těchto vlaků vzdala. Mimo Prahy, se dopravce zajímal i o soutěž pro provozování rychlíků z Olomouce přes Krnov a Opavu do Ostravy. Firmu ale stát ze soutěže vyřadil pro nekompetentnost zaměstnance v podmínkách v držení drážní licence.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments