Voda postupně zaplavuje i železniční stanici v Kolíně. Přes Kolín navíc prochází důležitá trasa vnitrostátních, dálkových a mezinárodních vlaků. V současné době je provoz zatím v omezeném režimu a vlaky zde nabírají jen nepatrná zpoždění. U osobních a spěšných vlaků je zajištěna náhradní autobusová doprava. U vlaků vyšší kategorie EC, IC, SC, Ex a R jsou vlaky vedeny odklonem.

Výše uvedené vlaky vyšší kategorie jsou vedeny odklonem z Kolína přes Velký Osek a Nymburk do Prahy. Řada vlaků i z Nymburka přes Sadskou do Poříčan. Toto omezení se týká výluky zaplaveného drážního tělesa v úseku Kolín – Velim, kde do odvolání je provoz zcela zastaven a k jeho obnovení nedojde nejspíš ani během pondělí. Zítra, tedy 3.června se očekávají i velké komplikace

Stejná opatření jsou zavedena i pro vlaky v úseku Kolín – Kutná Hora. Veškerý provoz i pro vlaky vyšší kategorie je nahrazen postupně autobusovou náhradní dopravou. Tento stav je taktéž do odvolání. Stanice Kolín je v současné době zaplavena z více jak 40 procent. Došlo zde také k vyplavení zabezpečovací techniky a dalších technologií nutných pro bezpečný provoz vlaků.

SITUACI V KOLÍNĚ BUDEME I NADÁLE SLEDOVAT

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments