Hlavní město hledá v tendru provozovatele linek pražské integrované dopravy (PID) pro handicapované. Maximální cena sedmileté zakázky je stanovena na 364,3 milionu korun. Zakázku město vypisuje prostřednictvím své příspěvkové organizace Ropid, která má na starosti plánování MHD.

Vyplývá to z dokumentu zveřejněném na webu Tenderarena.cz a ve věstníku veřejných zakázek. Praha postupně rozšiřuje bezbariérovost MHD například nízkopodlažními vozy nebo stavbou výtahů do stanic metra.

Předmětem zakázky je zajistit přepravu osob se sníženou schopností pohybu a orientace a zajištění jejich doprovodu při přepravě na území hlavního města a ve vybraných obcích ve Středočeském kraji.

Zakázka je rozdělena do dvou částí. V první je hledána společnost, která poskytne nejen přepravu, ale ta bude současně i s asistencí handicapovaným. Maximální cena v této části je zhruba 197,2 milionu. V druhé je pak pouze doprava bez asistence a cena zakázky je asi 167,1 milionu.

Zájemci se mohou hlásit do letošního 9. března. Pokud bude vybrán jeden dodavatel, budou s ním uzavřeny dvě smlouvy, a to na každou z výše zmíněných částí. “Základní doba plnění veřejné zakázky činí sedm let od zahájení,” píše se v dokumentu.

Handicapovaní mohou v pražské MHD využívat nízkopodlažních tramvají i autobusů. Dopravní podnik (DPP) postupně rozšiřuje bezbariérový přístup do stanic metra, kdy je z 61 stanic bezbariérových 45. V provozu je rovněž speciální autobusová linka H1.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments