Hlavní město tento týden pořádalo uzavřenou elektronickou aukci pro firmy, provozující taxislužbu u hlavních dvou terminálů letiště v Ruzyni. Po letech stabilního působení se musí “stěhovat” AAA Radiotaxi kontroverzního podnikatele Jiřího Kvasničky. Vedení letiště nakonec vybralo dvě firmy, a to Taxi Praha a FIX.

Hodnota aukce se nakonec zastavila na sumě 4.000.000 korun. Jedná se o měsíční nájemné za podstatnou část parkovacích míst označených taxi, a to u obou terminálů. Město tak dalo přímo najevo, že minimálně dalších pět let musí cestující využívat autobusy MHD s přestupem metro-bus, případně vlak-bus z hlavního nádraží. Přímé autobusové spojení Airport Express je velmi žádané, a prakticky nabízí nejkvalitnější spojení v současné době s centrem hlavní metropole.

Soutěže na “štafly” se účastnila i firma Tic Tac Taxi podnikatele Radima Jančury, ten ale podle informací letiště přestal v elektronické aukci přihazovat v momentu, kdy hodnota měsíčního nájemného přesáhla 2.500.000 korun. Samotná aukce si vybudovala i silnou kritiku ze strany jak konkurenčních taxislužeb, tak i na sociálních sítích ze strany pravidelných cestujících letiště, kdy řada jednotlivců poukazuje na přímé výpalné ze strany vedení letiště.

Terminál letiště Václava Havla byl v minulosti kritizován i za velmi často předražený sortiment obchodníků. Nedávno začala expandovat přímo v terminálu i obchodní síť řetězce Billa, která díky svým cenám srazila marže obchodníků, mnohdy z 500 na 100 procent. Více v článku: KOMENTÁŘ: Pražské letiště končí s cenami Pařížské ulice. Ceny padají hlavně za potraviny, i díky obchodu BILLA

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments