Další letecká společnost začne na své lince do Prahy provozovat letadlo Dreamliner Boeing 787-9. Od října Korean Air spojí Prahu se Soulem třikrát týdně, a k tomu nabídne hned tři třídy pro 269 cestujících.

V Praze se nebude ale jednat o premiéru tohoto unikátního letadla. V minulosti na letiště v Praze zamířil např. Dreamliner letecké společnosti Qatar Airways. Stejná společnost spojí v zimním letovém řádu Prahu s Dauhá.

Do Soulu v pondělí, středu a v pátek v 18:30 – předpověď pro zimní letový řád

Korean Air v posledních měsících zaznamenala prudký nárůst cestujících na lince mezi oběma městy, proto dochází k mírnému posílené spojů. Do Prahy začne létat zcela nové letadlo které bude vyhrazeno pouze pro tuto linku.

Pro Korean Air je Praha velmi důležitím bodem ve středu Evropy, tedy po Frankfurtu nad Mohanem a Londýně.

Letadlo Dreamliner je ve své pozici a třídě jedno z nejvíce unikátních letadel současné doby. Jedná se stroj který vykazuje nejnižší hlukovou zátěž při svém provozu, ale také nižší spotřebou paliva, což je faktro na který se v posledních letech letecké společnosti zaměřují.

Dreamliner je doslova napěchován moderní technologií. Osvětlení interiéru je provedeno v technologii LED, které se mění dle toho jaké je venku právě počasí, denní nebo noční doba. Běžné zde nejsou už ani rolety známé z jiných letadel. Stačí stisknout tlačítko a průhled okna se ztmaví nebo zprůhlední.

V letadle které bude létat do Prahy, bude k dispozici šest sedadel pro první třídu, osmnáct pro byznys třídu a 245 sedadel v ekonomické třídě.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na