Prasklé potrubí zastavilo nejvytíženější trať v Praze. Tramvaje nepojedou do soboty

0

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý ráno v obou směrech zastaven provoz tramvají v centru Prahy mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Oprava má trvat do sobotního rána. Tramvajové linky 4, 6, 10, 16 a 22 a 24 jezdí po odklonových trasách.

“Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno,” řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Původně uvedl, že oprava potrubí skončí do večerních hodin. Dopravní podnik odpoledne upřesnil, že oprava bude trvat až do sobotního rána. “Oprava potrubí, vozovky a kolejí potrvá několik dnů. Vše se bude opravovat společně,” uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Změna trasy se dotkne tramvajových linek 4, 6, 10, 16 a 22 a 24. Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést.

Dopravní podnik kvůli výluce od středečního rána alespoň rozšíří provoz autobusové linky 148, která jezdí mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí přes Karlov a nemocniční areály. Linka bude v době výluky jezdit od 5:00 až do půlnoci. V noci budou také autobusy zajišťovat návaznost havárií dotčených nočních linek tramvají 91, 96, 97 a 99.

Od středečního rána se oproti úterý změní objízdné trasy tramvají. Změny podnik zveřejní o půlnoci na svém webu a k dispozici budou také v internetových vyhledávačích spojení. Od 7:00 do 20:00 budou rovněž přímo u stanic Karlovo náměstí, I. P. Pavlova a Náměstí Míru informovat cestující o změnách v dopravě pracovníci podniku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments