Pražské letiště v červenci odbavilo přes 605 000 cestujících, provoz roste

0

Pražské letiště v červenci odbavilo přes 605 000 pasažérů, což je o 53 procent více než v předchozím měsíci. Zároveň jde při meziročním porovnání o nárůst o 140 procent. To překonalo i původní prognózy o růstu po koronavirové krizi. Uvedlo to v úterý Letiště Praha. Češi nyní vyráží hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do přibližně stovky míst.

„Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel. Češi vybírají letos v létě z typicky dovolenkových destinací, ale mohou využít i další spojení do významných evropských metropolí. Naší prioritou pro následující měsíce je s ohledem na postupující proočkovanost a zjednodušení podmínek pro očkované cestující podpora příjezdového cestovního ruchu a na to navázaná další obnova provozu “ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Mezi nejvytíženější destinace patřily v červenci Řecko, Itálie, Španělsko. Z měst byl nejvyhledávanější bulharský Burgas, následoval Heraklion a Rhodos. Během července se na pražském letišti uskutečnilo celkem 7012 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 48 procent oproti loňskému roku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments