Na trhu není mnoho možností k zakoupení speciálních přepravních boxů, kufrů nebo ochranných tašek pro modely. Pokud se jedná navíc o specifické modely, každý potřebuje vlastní a speciální ochranné prvky, ať jde již o modely H0, TT, N nebo Z.

01

Nabízí se tedy varianta – jednoduše snadno, levně, rychle a doma! Posléze si uvědomíme, jaké jsou propastné rozdíly na našem trhu v nedostupnosti těchto produktů. S vytvořením vlastního přepravního boxu nebudete potřebovat skoro žádné velké náklady, to v případě, pokud máte již k dispozici vhodně tvarovanou přepravní tašku, např. od kamery, fotoaparátu ap. Pakliže ne, dají se tyto přepravní ochranné boxy pořídit za pár korun. Firma Hornbach nebo OBI, nabízí i hliníkové kufříky, které jsou určeny pro uložení CD nebo DVD, tyto kufříky se pohybují v cenových relacích od 350,- do 700,- CZK dle rozměrů, případně hloubky úložného prostoru. Zde platí, čím hlubší úložný prostor, tím více modelů k přemisťování!

Nejvhodnější ochranný obal bude nejspíš z již zmíněných kufříků, k dostání v této variantě jsou i dřevěné kufříky s ochranným rohovým kováním, zámkem a dalšími efektivními prvky.

O dřevěných variantách, jejich modifikace – úpravy, si popíšeme zase někdy příště…

Co dále potřebujeme? Vhodný molitan vhodných proporcí, v tomto případě od 25 mm do 45 až 55 mm. např. pro modely N a Z, lze použít molitanový kobereček do 25 mm. na modely větších proporcí, H0 a TT, logicky od 30 mm. výše.

02

Pokud máme již zvolený přepravní box, kufřík nebo batožinu s pevným dnem, naměřený a předem oříznutý molitanový kobereček, (molitanová pěna) polepíme jednostrannou lepící fólií, vybereme modely, pro které bude primárně „patro“ jednoho molitanu pro přepravu, rozmístíme modely dle uvážení – obkreslíme fixem, a skalpelem s velmi ostrým břitem začínáme vyřezávat! A proč podlepujeme? Pokud budete řezat do molitanu bez podlepené strany, výsledek nebude uspokojivý, molitan má tendenci se vlnit, muchlat ap. lepenka nám tyto defekty omezuje.

03

Modely jednoduše obkreslíme

04

Ostrým břitem vyřezáváme dle šablony

05

Výsledky jsou vždy 100% a nelze nic pokazit. V tomto případě se jedná o přepravní box z batožiny s pevným dnem. Kufřík z hliníku či dřeva, bude jistě lepší a efektivnější. Takto přepravované modely nejsou znehodnoceny třením či jiným nechtěným vlivem při přenášení.

06

Jako box pro přepravu modelů, posloužil v tomto případě box pro nářadí z dílny. I tyto boxy lze zakoupit za zlomek hodnoty dřevěného či kovového kufříku, záleží na vkusu…

07

Za poskytnutí materiálu patří velký dík Jirkovi

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments