AMAZON V ČESKU | V tomto týdnu zastupitelé Dobrovíce u Prahy, kde Amazon původně chtěl vybudovat velké logistické a distribuční centrum, schválilo čtyřmi hlasy ze sedmi stavbu rozsáhlého skladištního centra. Amazon se dále ucházel o lokalitu jižně od Brna, kde ale vznikl problém s napojením na dálnici, což není případ Dobrovíze. Obec západné od Prahy těží své výhody také z blízkosti letiště.

Brněnští zastupitelé dnes na mimořádném zasedání rozhodnou o tom, zda bude v průmyslové zóně Černovická terasa stát obří distribuční sklad americké internetové obchodní společnosti Amazon. Budou hlasovat o smlouvě mezi městem a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), která má řešit chybějící dálniční sjezd.

Mnozí radní nevěděli do poslední chvíle, jak se rozhodnou. Město nově například požaduje, aby si developerská firma CTP, která areál postaví, pozemky zatím pouze pronajala. Druhá hala Amazonu má stát u Dobrovíze u Prahy, tamní zastupitelé smlouvu s developerem schválili ve čtvrtek večer.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/ekonomika/1906-pretahovana-o-amazon-brno-nabizi-nove-vyhody-a-podminky{/qrcodegenerator}

Uzavření smlouvy s ŘSD je podmínkou k podepsání smlouvy s developerem CTP, který pro Amazon část dosud městských pozemků koupí a zároveň se bude podílet na úpravě křižovatky Tuřanka – Řípská. Za pozemky CTP zaplatí městu 214 milionů, za úpravy křižovatky 56 milionů korun. Současně nabízí městu pomoc při administrativních procesech a výkupech pozemků pro stavbu sjezdu.

ČT24 | ČTK

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments