Množí se nám na redakčním e-mailu mnoho požadavků na zveřejnění informací ohledně modelářské manufaktury M-Model Michala Hrubého. Píšete nám, ať zveřejníme tento, či onen text který nám posíláte v přílohách ve vzájemné komunikaci s p.Hrubým.

01

Velice povedený model jedničkové bobinky E499.1 (141.0)

Chceme ale konstatovat, že ze zásady tento Magazín není soudcem, ani nikterak nechce zastupovat roli hlásné trouby. Prokazování nějaké medvědí služby pro tu či onu stranu sporu, to v žádném případě nepřichází v úvahu. Celkově se u nás sešlo několik e-mailů, kde požadujete zveřejnění mnoha skutečností s objednávkami ap. Že jsou vybírány mnohatisícové zálohy na nevyrobené modely, totální absence komunikace ze strany prodejce atd. atd.

Co, nebo kdo je vlastně firma M-Model? Začala vyrábět modely v měřítku TT 1:120, aby posléze vkročila do sféry H0 1:87. Kolejiště firmy naleznete u nás také. S Michalem byla vždy dobrá komunikace, leč se jednalo o dobu před 1-2 lety.

Model se staronovým nátěrem 151 023-9

Tento model, resp. jeho propozice naleznete také: Předloha a model lokomotivy Č(S)D 150/151 (E 499.0)

02


2prohledni-fotky  Michalův layout


Firma má na v novinkové sekci uvedeno přání do nového roku, a také toto prohlášení:

„Protože doufáme, že jste s našimi modely spokojeni o čemž svědčí to, že jsme zahlceni množstvím objednávek. Proto ač neradi, od nového roku až do odvolání nebudeme přijímat nové zakázky na výrobu lokomotiv. Našim cílem je především upřednostnit kvalitu před kvantitou. To je také jeden z důvodů dlouhých dodacích lhůt. Stávající zákazníky prosíme o trpělivost a velice se všem omlouváme. Objednávky budou realizovány a dodány zhruba v prvním čtvrtletí roku 2010. O vysvětlení situace jsme se pokusili v naší Návštěvní knize, kde se hromadí dotazy na stav objednávek.“

V mnohém případě, je M-Model spojován se stejně zaměřenou firmou Hekttor. Jejich spolupráce byla vždy zřejmá, doufáme tedy, že se u Michala bude jednat pouze o přechodný stav, a opět se navrátí do starých kolejí. Myslíme si, že není vhodné v tomto případě podnikat kroky trestně právního charakteru, stále je třeba využít veškeré možné komunikativní možnosti s výrobcem, nezlikvidujme proto výrobce, který na našem trhu reprezentuje převážnou většinu modelů, které u těch Evropských stěží někdy uvidíme…

Taktéž pervektně vypracovaný model H0 řady 181 „šestikolák“

03

Fotografie: M-Model, text: Jirásek Jan

{jcomments on}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments