Češi mají o letenky a jízdenky na letošní hokejové mistrovství světa v hokeji v Kodani zájem. Některé termíny letů na začátku května jsou již téměř vyprodané. ČSA proto posílila v sobotu 5. května svou linku do Kodaně. Světový šampionát v Dánsku se uskuteční od 4. do 20. května, český tým do něj vstoupí 5. května duelem se Slovenskem.

„Po letenkách do Kodaně jsme pro období MS v hokeji zaznamenali zvýšenou poptávku od individuálních cestujících o 50 procent. Dánská metropole se také díky tomu během květnových svátků, mezi které připadl i začátek mistrovství, vyšvihla na čtvrtou příčku mezi nejoblíbenějšími destinacemi,“ uvedl ředitel letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Některé termíny letů jsou již podle něj téměř vyprodané a doprodávají se za vyšší ceny, například sobota 5. května.

České aerolinie posílí v tento den spoj do dánské metropole. „Do Kodaně posíláme ráno celkem čtyři lety kvůli MS v ledním hokeji,“ uvedl mluvčí Daniel Šabík. Výjimečně poletí také dálkový Airbus A330.

„Z prodejů letenek vidíme, že Češi se pravděpodobně na mistrovství světa v Dánsku chystají. V termínu MS v hokeji vidíme nárůst poptávky po letenkách, a to až o více než 30 procent,“ uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj. I na období mistrovství světa jsou podle něj stále k dispozici letenky za ceny pohybující 2500 až 3000 Kč.

Autobusový dopravce Flixbus spustil linku do Kodaně minulý týden. „V termínech MS je o jízdenky zájem velký, největší prozatím mezi 3. a 5. květnem a na následující víkend 11. a 12. května ve směru z Prahy,“ uvedla mluvčí Martina Čmielová.

„Další možnosti cestování, na které si mohou u nás cestující zakoupit jízdenky, je využít spojení našeho partnerského dopravce – německých drah DB. Ty nabízejí například do Kodaně spojení s jedním přestupem v Berlíně v kombinaci vlak EC a autobus IC Bus,“ dodal Ondrůj.

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy většinou na konkrétní zápasy, například autobusový zájezd na zápas s Ruskem od 9. do 11. května nabízí CK HokejTour.cz za 3470 Kč včetně vstupenky. Letecký zájezd na zápasy s Francií a Rakouskem včetně ubytování prodává cestovní kancelář SMart GO za 17.000 Kč.

Český tým vstoupí do mistrovství duelem se Slovenskem 5. května. Poté v dalších zápasech základní skupiny A narazí na Švédsko, Švýcarsko, Rusko, Bělorusko, Francii a Rakousko.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments