Před časem Vás Hobby informovalo o nezájmu výroby České verze nových vlaků railjet v grafickém formátu Českých drah. Firma Roco tehdy uvedla, že konfigurace vnitřního uspořádání interiéru, ale také zcela odlišné technické vybavení pod rámy jednotlivých vozů, by mělo za následek nutnost vyrobit zcela nové formy pro vstřikovací lisy.

Taková investice je ale značně nákladná, tedy pokud se nejedná o série modelů které Roco produkuje se zaměřením na globální Evropu a její železniční správy.

Nicméně situace se s koncem roku 2015 podstatně změnila. Mezi modeláři se nachází stovky sběratelů modelů H0, kteří nakupují právě modely railjet i Taurus, které firma Roco vydává čas od času s unikátním grafickým motivem, který vystihuje určité události nebo příběhy. Takových modelářů jsou tisíce.

Roco nakonec od nevyrábění České verze jednotek railjet ustoupilo, a jeden set, včetně dalších samostatných vozů začíná uvádět do prodeje.

SET s řídícím vozem, včetně třech vložených vozů, naleznete pod číslem 64111 za 319 EUR. Dále Roco nabízí další single vozy s unikátními čísly, a to: 64697, 64698, a 64699. Restaurační vůz je součástí celého setu. Je více než jisté, že Roco začne časem jednotku railjet v barvách Českých drah, nabízet i v setech s motivem národního dopravce, případně s reklamním formátem v době zahájení provozu linky: Praha – Vídeň – Graz.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments