Rakouský dopravce ÖBB značně rozšiřuje cílové destinace svých vlaků Euronight. Nově zajíždí ještě hlouběji do Itálie, což je ostatně letošní novinka a velké lákadlo zároveň. Vídeň se tak stane po letišti Schwechat železničním přestupním bodem na cesty do Švýcarska, Itálie, a jih Francie. O to více nás to může zajímat v době, kdy začnou České dráhy nasazovat vlaky VIaggio Comfort na cesty do Rakouska, resp. Slovenska a Maďarska.

ÖBB začalo nasazovat nové moderní osobní vozy na vlaky kategorie Euronight mířící na jih Itálie. Ve spolupráci s Italskými železnicemi tak nově zajíždí vlaky mimo Miláno – do destinací: Livorno, Řím a Venice. Pro středoevropana se tak stane s jedním přestupem ve Vídni, nejrychlejší možnou variantou cesta k moři a do vyhledávaných historických měst slunné Itálie.

Lákavé jsou ale i ceny. Ty se pohybují na 29 EUR při cestách vlakem Euronight do Švýcarska a Německa. Do Itálie a Francie jsou ceny jízdenek o něco vyšší. Do Říma ale jezdí z Vídně hned dva spoje denně. Do Varšavy dokonce už 3x denně, do Krakowa 1x denně.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1458-rakouska-obb-rozsiruje-evropske-destinace-svych-vlaku-kategorie-euronight{/qrcodegenerator}

Kategorie vlaků EuroNight zažívá v poseldní době velký rozmach i samotný zájem cestujících. Navíc Vídeň se svým novým nádražím aspiruje na významný železniční přestupní bod Evropy. Prakticky se dnes z Vídně mimo letecké dopravy, můžete do významných destinací dostat přes noc i vlakem. Stále více vlaků této kategorie zavádějí i dráhy v Rumunsku a Bulharsku – s cílem právě ve Vídni, případně v Salzburgu. Mnohé vlaky z těchto zemí mají Rakousko i jako tranzitní zemi, jejích cíle jsou mnohdy v Mnichově nebo v Stuttgartu.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments