Rakousko zavádí nová opatření s cílem zamezit dalšímu šíření nákazy koronavirem. Patří mezi ně například zákaz shromažďování a “masivní omezení” pohybu na veřejných místech, oznámil dnes podle agentury APA kancléř Sebastian Kurz. Dolní komora rakouského parlamentu dnes jednomyslně schválila soubor zákonných opatření ke zvládnutí koronavirové krize v zemi. Odpoledne se čeká souhlas i horní komory.

Od úterý musejí zůstat zavřené všechny restaurace a přístup nebude ani na žádná hřiště či sportoviště. Zakázaná jsou veškerá shromáždění s přítomností více než pěti lidí, upřesnil kancléřský úřad nové, zpřísněné kroky.

“Rakušané jsou vyzýváni, aby se sami izolovali. To znamená, aby udržovali kontakty pouze s lidmi, s nimiž žijí,” citovala agentura Reuters z prohlášení úřadu.

Mezi nová opatření patří i to, že do země nebude povolen vstup těm návštěvníkům z Británie, Nizozemska, Ruska a Ukrajiny, kteří se nepodrobí dvoutýdenní domácí karanténě nebo nepředloží aktuální zdravotnický certifikát.

Podle zatím posledních údajů poskytnutých ministerstvem zdravotnictví je v Rakousku 800 potvrzených případů koronaviru, který se počátkem roku začal šířit z čínského města Wu-chan. Rakouské úřady registrují jednoho pacienta, jenž podlehl nemoci COVID-19, způsobované koronavirem.

Národní rada, dolní komora parlamentu, dnes schválila zákony potřebné k překonání nynější krizové situace související s koronavirovou pandemií. Tento soubor zákonných opatření vytváří právní základ pro četná omezení veřejného života i pro poskytování ekonomické pomoci, napsala APA. Odpoledne se očekává, že balík zákonů schválí i Spolková rada, horní komora parlamentu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments