Ředitelství silnic a dálnic se kategoricky muselo ohradit proti pátečnímu článku na portále iDNES.cz. Ve kterém se uvádí, že díky výměně klíčového vedení v této organizaci, se zastavují veškeré stavební práce a plánované zadávací projekty. To je samosebou lež. Zpravodajský portál iDNES.cz dlouhodobě vyvíjí mnohdy lživé a dehonestační kampaně proti ŘSD.

NOVÝ ŠÉF ŘSD JAN KUBIŠ | FOTO: ŘSD

Organizace která nedávno prošla bouřlivou výměnou menagementu, žádné stavby nepozastavuje a ani nehodlá zakonzervovat. Interpretace pátečního článku, který ve čtenáři budí jendoznačně pocit ze zastavení stavebních prací, a tím i jejich faktické přerušení modernizace a stavby jako takové, jsou dle vyjádření ředitele ŘSD Kubiše dost za hranou.

ŘSD začalo revidovat dříve vypsané zakázky, které v těchto dnech procházejí auditem od zadání až po realizaci. Informace na zpravodajském portále od redaktora Jana Sůry jsou dle sdělení organizace zavádějící a naprosto lživé. Organizace začala s auditem několika zakázek ještě v době působení Miloslavy Pošvářové. Audit ve formě interní kontroly u zakázek nad 300 tisíc po 300 milionů korun, je u naší organizace běžný. K žádnému zakonzervováním staveb docházet nebude, staví se dál – uvedl dále Jan Kubiš.

ŽÁDNÉ PŘERUŠENÍ STAVEBNÍCH PRACÍ NEBUDE. STAVÍME DÁL..

Zda se ŘSD bude bránit proti nařčení i právní cestou, nebylo možné do pátečního večera zjistit. Poplašené zprávy které v tomto formátu dlouhodobě na zpravodajském portále iDNES.cz vycházejí, je nutné brát s jistou rezervou, uvedl mediální poradce Martin Fojt.

Dle vyjádření Fojty, jsou ostré lokty zpravodajského portálu vůči státu a státním organizacím stále více viditelné, předně pak od začátku roku, kdy divizím iDNES a MFD šéfuje Sabina Slonková.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments