Soukromý dopravce RegioJet chce letos pořídit vagony a lokomotivy pro dálkové vlaky zhruba za dvě miliardy korun. Aktuálně uspěl ve výběrovém řízení na odkup 29 ojetých vozů německého železničního dopravce Deutsche Bahn, které mohou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině.

Před nasazením do provozu na linkách v České republice a dalších zemích střední Evropy je čeká úprava interiéru. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Ojeté vozy u Deutsche Bahn nakupují dopravci v poměrně častých intervalech. Řada ojetin zamířila do Rumunska či Turecka. České dráhy pravidelně nakupují od ÖBB v Rakousku, vozy pak kompletně modernizují a renovují. V poslední době ale investují do nákupu vozů zcela nových.

Nákup starších vozů by měl být postupně na ústupu. „Do budoucna se hodláme ještě více zaměřit na pořizování zcela nových vozů pro své vlaky. Ve druhém pololetí letošního roku by mělo flotilu vozů rozšířit dalších šest vozů typu Astra. Lokomotivní park letos doplní celkem 15 nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS 3. První dvě jsme převzali na začátku letošního roku,“ uvedl Ondrůj.

Dodal, že pro rozsáhlé investice společnost využije peníze získané z úspěšných emisí dluhopisů a také úvěrové financování zajištěné zárukou od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Vlaky RegioJet letos nově vyjedou například do Polska. V létě opět zamíří do Chorvatska. Za prvních deset dnů prodeje jízdenek jich dopravce prodal 10 000.

RegioJet opět vypraví vlaky do Chorvatska, pomůže s papíry

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments