RegioJet startuje od pátku 15. března nové autobusové spojení – přímou autobusovou linku na trase Vídeň – Brno – Praha – Drážďany – Berlín. Autobusový spoj bude jezdit v každém směru zatím 1x denně, ve Vídni má svou výchozí zastávku na mezinárodním letišti Schwechat, dále pak zastavuje u vídeňského hlavního vlakového nádraží.

V Brně autobusy zastaví na AN před hotelem Grand, v Praze na autobusovém nádraží Florenc. V Drážďanech má pak autobusová linka dvě zastávky – u hlavního vlakového nádraží a na letišti; v Berlíně autobusy zastavují na letišti Berlín – Schönefeld, na železničním nádraží Berlín Südkreuz a na centrálním autobusovém nádraží ZOB.

V obou směrech se jedná o noční spoj – z Vídně ve směru do Berlína odjíždí autobus ve 23:35 hodin z vídeňského letiště, resp. ve 23:55 od hlavního vlakového nádraží; v opačném směru je odjezd z autobusového nádraží Berlín ZOB ve 23:00 hodin.

Spoj je provozován denně, jsou na něj nasazovány autobusy RegioJet se systémem palubní zábavy Fun&Relax s veškerým palubním servisem RegioJet – zahrnující například možnost neomezeného připojení k Wi-Fi ve všech zemích, nabídku horkých nápojů zdarma – či možnost sledování filmů a dalšího obsahu prostřednictvím individuálních obrazovek systému v jednotlivých sedačkách.

Kromě palubních služeb platí na spoji také možnost zrušení či změny jízdenky bez storno poplatku až 15 minut před odjezdem či bezplatná rezervace konkrétního místa na palubě autobusu.

Kromě zavedení zcela nového spoje na trase Vídeň – Berlín, znamená tato novinka také navýšení počtu spojů RegioJet na trase Praha – Drážďany – Berlín a zpět o zcela novou noční frekvenci spojení – celkově na 9 spojů denně v každém směru. Kromě mezinárodní přepravy umožňují autobusy RegioJet také vnitrostátní přepravu na trasách v České republice a v Německu. Díky tomu RegioJet posílí také nabídku spojení mezi Drážďany a Berlínem a na německém trhu vnitrostátní autobusové dopravy.

Zavedením nové linky posiluje RegioJet také pozici Vídně a tamního vlakového nádraží coby přestupního uzlu mezi svými spoji. Kromě nového spoje Vídeň – Praha – Drážďany – Berlín a vlakových spojů RegioJet na trase Vídeň – Praha zde odjíždějí také autobusové spoje RegioJet do Bratislavy, Budapešti, Brna či Prahy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments