Český železniční dopravce RegioJet odstartoval v neděli na Slovensku státem dotovaný provoz osobních vlaků. Na sto kilometrů dlouhé trase z Bratislavy přes Dunajskou Středu do Komárna nabízí více spojů a cestující bude vozit v modernějších soupravách než státní přepravce ZSSK, který se z trati stáhl.

RegioJet ze skupiny Student Agency bude provozovat v obou směrech dohromady více než 50 spojů denně. To představuje zhruba dvojnásobné navýšení kapacity proti předchozímu jízdnímu řádu státních drah. Nejvíc souprav bude jezdit mezi slovenskou metropolí a Dunajskou Stredou, nejrychlejší spoj zvládne tuto 47 kilometrů dlouhou trasu za 38 minut.

Dopravce nasadil na Slovensku nízkopodlažní klimatizované soupravy od kanadského výrobce Bombardier. „Chceme, aby cestující cestoval kvalitními jednotkami,“ řekla generální ředitelka Student Agency Martina Blahová při oficiálním zahájení komerčního provozu RegioJetu. První jízda byla zdarma. Podle dopravce nabídku v prvních hodinách využilo více než tisíc cestujících.

Zdroj: ČTK | SME.SK

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments