Radim Jančura si v neděli 18. dubna zadělal na další mediální skandál. V pořadu OVM (Otázky Václava Moravce) nazval fakultu ČVUT ze zločinného spiknutí, a konkrétně rektora zločincem. Sám Jančura pak své narážky ohodnotil možným právním problémem směrovaným za jeho osobou, včetně výroků které v dotyčném pořadu interpretoval.

Jančura: zločinné spiknutí na ČVUT

Rektorát ČVUT považuje výroky Radima Jančury za skandální a bude požadovat omluvu. Ve stejné souvislosti zvažuje fakulta i trestní oznámení pro pomluvu a poškození dobrého jména ČVUT. Fakulta ohledně tohoto medálního tlaku soukromého subjektu na apolitickou instituci ČVUT, vydala tento týden i tiskové prohlášení které je dostupné i na internetu.

Ohledně svých výroků byl Jančura později adresnější když uvedl, že za komplikacemi u modernizace dálnice D1 stojí pouze pan Lehovec vydávajíce kulatá razítka, která posvěcuje právě ČVUT v čele s několika zasvěcenými rektory. Sám Radim Jančura posléze dodal, že věrohodné podklady, kdy ČVUT a poltiici (v tomto případě pan Lehovec), vydávají kultá razítka dle potřeb zadavatelů stavebních zakázek aj. hodlá doložit.

Rektor Konvalinka za ČVUT později uvedl, že pokud Radim Jančura nepředloží materiály ze kterých v pořadu OVM České televize přímo uvedl, že akademická půda je zločineckou organizací, hodlá podnikat právní kroky na obranu dobrého jména akademiků i celé fakulty.{}http://magazin.magzine.cz/expres/despekt/2056-rektor-cvut-zada-po-radimu-jancurovi-omluvu-za-pomluvu-fakulta-zvazuje-i-pravni-kroky{}

Resumé:

Radim Jančura se mediálními skandály pověstný. K řadě svých předešlých výroků se později nerad vrací, případně si je už nepamatuje – pokud někdo jeho vyřčená tvrzení cituje. Je také pověstný v napadání státu a státních institucí i úředníků, vyžadoval souromé schůzky s ministry dopravy, případně navrhoval zcela bezhlavé nabídky Ministerstvu dopravy.

Jako civilní osoba je členem NFPK (Nadační fond proti korupci), kde působí např. Stanislav Bernard – majitel pivovaru stejného jména, moderátor Jan Kraus nebo Karel Randák. Vyjádření Karla Randáka a Stanislava Bernarda ohledně výroků Radima Jančury adresovaných směrem k akademické půdě nebylo možné získat.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments