MYSTERY NA D1 | Dnešní uvolněný komentář by mohl začít heslem „klacky pod nohy a státe konej..!“ Radim Jančura o sobě opět dal vědět, a to dle informací iDNES.cz, kdy začal doslova kamenovat SMS zprávami mobilní telefon stavbyvedoucího firmy, která u Velké Bíteše provádí opravy dálnice.

SVĚRACÍ KOŠILE JSOU BĚŽNĚ K DOSTÁNÍ I V OBCHODECH

Důvod byl jediný – svedení dopravy do pruhu 1+1 kde jízdu vlevo mají zakázanou vozidla širší než 2,2 metru. Jančura opakovaně posílá SMS zprávy i ministru dopravy Antonínu Prachařovi, ten jeho SMS zprávy bere s rezervou.

Klacky pod nohy a porušování předpisů na D1

Není to ale poprvé, kdy si Jančura svým nevybíravým stylem konverzace vynucuje pozornost u řady lidí z oborů kterým sám nerozumí. Poslední cirkusové vystoupení způsobil z kraje minulého roku, kdy organizaci Ředitelství silnic a dálnic radil, jakým způsobem by měla být modernizována dálnice D1. Nad jeho návrhy kroutilo hlavou řada odborníků.

Jeho firmě jde ale o hodně. Ačkoliv se doposud Jančura udržoval spíše v klidné kondici, že jeho autobusy na modernizované D1 nemůže nic ohrozit – konkrétně zpoždění spojů, posledních několik dní nasvědčuje ale pravému opaku. Od června mají vyjet i nové vlaky Railjet, které mají autobusům na D1 tvořit paralelu. Každou hodinu tak bude do Brna odjíždět vlakový spoj, a každé dvě hodiny do Vídně. A právě vlaky Railjet jsou příčinou, proč začíná být majitel žlutých autobusů nejspíš silně nervózní.

Nervozita u Radima Jančury je ale stále sílící. Kamenováním SMS zprávami na mobilní telefon ministra dopravy je přešlap dost podstatný. Antonín Prachař pochází z oboru jako Jančura, sám vybudoval velkou spediční firmu. Jančura tak v jeho osobě nejspíš cítí spřízněnou duši, jenže to by se mohl značně přepočítat. Ministerstvo dopravy tyto aktivity, kdy Jančura plní mobilní telefon ministra SMS zprávami nechce ani komentovat.

YOUTUBE | PORUŠOVÁNÍ PŘEDPISŮ V OBCI

Pokud jde o dodržování předpisů na D1, řidiči Student Agency (SA) nemají problém opakovaně předpisy porušovat. Navíc v dopravním omezení, kdy je direktně přikázána jízda nákladních vozidel, autobusů a velkých SUV v pravém pruhu. Autobus SA jel ve včerejších ranních hodinách bez zjevného problému v pruhu levém, kde je jízda tohoto vozidla zakázána. Jízda vozidel širší než 2,2 metry, je jízda povolena pouze pravým pruhem.

Jak přestupek náhodně zachytila kamera veřejnoprávní televize, na otisku obrazovky je vidět že takové porušování předpisů je u SA denním chlebem. Pokud ale představitel firmy takto vystupuje, a svým chováním přímo obtěžuje čelní představitele státu, nebude nejspíš něco zcela v pořádku. Jančura je stížnostmi na stát a státní firmy pověstný. Celkem dvakrát jeho stížnosti smetl ze stolu i Brusel.

Firma s hezkým obalem, to je ale vše..

Několik jeho stížností na házení klacky pod nohy má i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, zaměstnanci si zase stěžují u Inspekce práce a u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Personální politika se firmě s autobusy i vlaky začíná hroutit jako domeček z karet. Řada firem ve stejném oboru nemá tak velkou fluktuaci zaměstnanců, jako právě Student Agency a RegioJet. U inspekce skončila na stole i stížnost na zacházení se zaměstnanci u další Jančurovi firmy Orbix, která se stará o prodej zájezdů a letenek.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/komentar/2007-ridici-student-agency-opakovane-porusuji-dopravni-predpisy-na-dalnici-d1{/qrcodegenerator}

Velkou ostudu si firma střihla i u německé policie, kdy na mezinárodních autobusových linkách chtěla firma posílat tamní policii seznamy cestujících aby nedocházelo k zastavování a kontrolám žlutých autobusů. Korektní policie ale tento postup odmítla s tím, že má právo zastavit a kontrolovat jakýkoliv autobus, a seznamy cestujících striktně odmítla.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments