V dnešních nedělních Otázkách Václava Moravce byl Radim Jančura kupodivu klidný a vyrovnaný. Ačkoliv nedostal tolik prostoru pro své mnohdy obvyklé urážení a napadání státních zaměstnanců, mimo fádního bouchnutí pěstí do stolu, kdy dal jasně najevo jak se má stát řídit, neprojevil ani své „odbornosti“ na technologie obnovy a stavby silnic.

JANČURA A JEHO POVĚSTNÁ VIZÁŽ Z ROKU 2011 | FOTO: ČESKÁ TELEVIZE

V pořadu OVM Radim Jančura nicméně uvedl, že pracovníci na mnoha místech omezení D1 nikdo nepracuje. Přitom dle dříve prezentovaného rozvrhu prací, jsou kolapsy dopravy na D1 díky rekonstrukci na denním pořádku. Nezáleží přitom ani na dni, zda se jedná o všední či víkendovou dobu. Řidiči tak dle Jančury denně pročekají v omezených úsecích provozu od 5 do 8 milionů korun.

Chyběl už jen pověstný klaunský nos..

Jančura neustál argumentaci dalších dvou hostů pořadu, kdy nový ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš uvedl, že Radim Jančura má v některých bodech svých argumentů pravdu, rozhodně ale kvalifikační kritéria která majitel žlutých vlaků a autobusů prezentoval, jsou zcestná a mnohdy za hranicí veselého humoru.

Václav Moravec: „možná nastane doba, kdy budete pane Jančuro uvažovat o zakoupení nějaké stavební firmy.“

I když měl Jančura omezený prostor pro vyjádření svých obav z rekonstrukce D1. Vyhnul se tentokrát tradičnímu napadání národního dopravce České dráhy, výběru mýtného ap. A právě České dráhy jsou Jančurovi trnem v oku. Dopravce začal mezi Prahou a Brnem nasazovat nové moderní vlaky, které dopravci plní cestující z aut.

Dalším členem v nedělní oponentuře byl dopravní expert prof. Petr Moos. Mimo opět fádní komentáře k odbornosti zaměstnanců státu divize ŘSD, se Jančura opřel i do Petra Moose, kdy kádroval dalšího profesora Lehovce za zločince. V celku tak Jančura opět naplnil své obvyklé křupanství prezentované na veřejnoprávní televizi.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/expres/populismus/2050-rozbor-jancura-v-poradu-ovm-ceske-televize-byl-opet-hulvatsky-a-obvykle-nevychovany{/qrcodegenerator}

Je nepochybné, že akademická půda se urážkám Radima Jančury bude bránit. Dále také uvedl, že ŘSD bylo vytunelováno a zcela rozkradeno. Na to argumentoval šéf ŘSD Kubiš, kdy následně Jančurova obvinění slušnou a zcela stručnou formou vyvrátil.

Jančurova postupná mediální sebevražda pokračuje ve svém dobrodružství i nadále..

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments