Rozvoz jídla ani provoz výdejových oken nestačí na pokrytí ztrát řady zavřených restaurací v Brně. Majitelé podniků však nechtějí, aby jejich zaměstnanci přišli o práci, řekli provozní několika brněnských restaurací. Některé restaurace spolupracují i se společností Dáme jídlo. Restaurace jsou zavřené již týden po nařízení vlády kvůli šíření nemoci COVID-19.

“Rozvoz nám pokrývá ztráty jen částečně. Naším záměrem je spíše to, aby lidé nebyli bez práce,” uvedl provozní restaurace Tefiti na Zelném trhu Ammar Otman. S rozvozem restauraci pomáhá partnerská společnost E-finance. Vytvořili e-shop, kde si lidé mohou objednat hotová vakuově balená jídla, která rozvážejí dvakrát denně.

“Chceme pomoci restauraci i lidem. Zvolili jsme trochu jinou variantu než ostatní podniky. Jídla jsou připravena tak, aby se dala skladovat v ledničce a ohřát v mikrovlnce. Lidé si tak mohou nakoupit na více dní dopředu a omezit tím každodenní kontakt. Zájem o službu roste,” řekl generální ředitel společnosti Miroslav Pala.

Restaurace Jakoby na Jakubském náměstí v centru Brna otevřela výdejové okno a rozvoz si zatím zajišťuje sama. “Provoz je ztrátový, ale pokoušíme se tím alespoň zaměstnat naše pracovníky. Tato situace však není dlouhodobě udržitelná. Aktuální příjmy nám pokryjí pouze deset až 15 procent mzdových nákladů,” řekl majitel restaurace Jakoby Kristián Holzbecher.

Řada restaurací spolupracuje se službou Dáme jídlo. Restaurace Šelepka v Králově Poli krom toho zajišťuje i vlastní rozvoz. Provozní uvedla, že se zvýšil zájem o objednávky, ale příjmy jim to nekompenzuje ani z desetiny.

“Zájem restaurací o zapojení do platformy Dáme jídlo vrostl. Každý den nás kontaktují nové restaurace. Vzhledem k mimořádné situaci a zvýšenému zájmu o rozvoz se snažíme vyhovět všem. Musí však dodržovat zpřísněné hygienické podmínky a opatření nařízená vládou včetně našich vlastních pravidel,” řekl výkonný ředitel společnosti Dáme jídlo Filip Fingl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  V Česku stoupl počet případů koronaviru na 150. Nejvíce nakažených je v Praze
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments