Ryanair kvůli koronaviru propustí 15 procent zaměstnanců

0

Ryanair plánuje propustit 15 procent zaměstnanců, tedy asi 3000 lidí. Irská nízkonákladová aerolinka to uvedla ve svém sdělení a dodala, že jedná s Boeingem o pozastavení dodávek objednaných letadel, protože neočekává, že se letecký provoz v Evropě plně obnoví dříve než v roce 2022. Krize je důsledkem pandemie nemoci covid-19.

Rušení pracovních pozic se dotkne především pilotů a kabinového personálu. Na zbylé zaměstnance čeká neplacená dovolená, snižování mezd až o 20 procent a v plánu je i uzavírání poboček po Evropě, sdělil největší evropský nízkonákladový dopravce. Šéf společnosti Michael O’Leary souhlasil, že se vzdá poloviny svého ročního příjmu.

Ryanair očekává, že bude trvat až dva roky, než se počty cestujících a ceny letenek vrátí na úroveň z roku 2019. Společnost v březnu většinu letů zrušila a nepředpokládá, že provoz obnoví dříve než v červenci.

Ryanair odhaduje, že v prvním finančním čtvrtletí, tedy od dubna do června, uskuteční méně než jedno procento plánovaných letů a v dalších třech měsících maximálně polovinu letů. Šéf koncernu proto odhaduje ztrátu v prvním kvartálu na více než 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). Podle O’Learyho to bude vůbec první ztráta za první čtvrtletí v historii firmy. Se ztrátami firma počítá i ve druhém finančním kvartálu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments