Poslední dobou píšeme hodně o variantách různých provedení staveb pro modelová kolejiště, tentokrát se ale jedná o perfektně provedené odlitky ze sádry! Provedení? Zcela jednoduché, jedná se o gumové formy tzv. “gumové nohavice” které jsou pevně fixovány proti tvoření nechtěných tvarů při odlévání.

Materiály pro dekoraci: Busch, Noch a Heki

Odlévá se v gumových formách které dosahují tuhosti pouhých 55%. To je z důvodu, aby šlo po zatvrdnutí odlitku ve formě – tento jednoduše vyndat. Dá se ale odlévat i v tužších formách, jenže poškození ostrých hran a zárubní je pak pravděpodobnější. Pokud má forma určitou elastičnost, zaručuje nám perfektní výsledky!

Postupně si zde v časovém horizontu letošního roku představíme několik variant tvorby civilních a drážních staveb, některé bude Redakce i upravovat sama pro naše galerie a články k inspiraci. Jedna z nejzajímavějších metod, bude přesné laserové řezání papíru, balzy nebo plastových a mosazných materiálů dle požadovaných kritérií.

Požadované stavby které se převádí do modelového provedení, ať dle vlastní fantazie, nebo předem nafotografované scény z reálného světa, jsou zpracovávány v CAD aplikaci. Sádra je do svého zatuhnutí neuvěřitelně špičkový materiál, tam, kde tvoříme detaily jako: popraskaná či opadaná omítka, případně výztuhy zdí trámy a střechy – lze nárokovat od modelu téměř cokoliv. Vše začíná v CAD aplikaci na pracovním počítači, ostatní je v rukou a fantazii člověka, který tento program umí ovládat. Zajisté ale výslednému modelu dáte korunu formou decentního patinování nebo použití různých pigmentů, drnů ke zdi, posypových materiálů ap.

Původní odlitek ze sádry – přední pohled
02
03
Původní odlitek ze sádry – zadní pohled
04
050607
Detail zdiva v průchozím traktu věžičky – není co dodat…
08
V detailech zdiva lze dosahovat vysoce věrohodných ztvárnění
09
Všimněte si imitace trámových nosníků – je to taky sádra
10
V CADu lze vymodelovat praskliny, otluky – cokoliv co nás napadne…
11
Tvorba dláždění v budoucím průchodu věže formou dýhování skalpelem
12
…a výsledek!
13
14
Dekorovaná a částečně kompletní střecha – použité vodou ředitelné barvy
15
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments