Siemens postaví v Egyptě vysokorychlostní železnici. „Suezský průplav na kolejích“ zrychlí přepravu pasažérů i zboží

0

Egypt podepsal smlouvu s železniční a dopravní divizí průmyslové společnosti Siemens a jejími partnery na výstavbu přibližně 2000 kilometrů vysokorychlostní železnice. S odvoláním na oznámení německé skupiny o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Divize Siemensu má v projektu podíl v hodnotě 8,1 miliardy eur (200 miliard korun).

Egyptský Národní úřad pro tunely uzavřel dohodu s konsorciem, které zahrnuje společnosti Siemens Mobility, Orascom Construction a Arab Contractors. Výsledný vysokorychlostní železniční systém bude šestý nejrozsáhlejší na světě. „Jedná se o největší zakázku v historii společnosti Siemens,“ uvedl v prohlášení generální ředitel této společnosti Roland Busch.

Po dokončení bude egyptská vysokorychlostní síť sestávat ze tří železničních tratí. Jedna z nich, kterou Siemens v září nazval „Suezským průplavem na kolejích“, spojí pobřeží Rudého a Středozemního moře.

Vlaky na ní zkrátí dobu jízdy o polovinu. Budou přepravovat pasažéry i náklad. Spojení o délce 660 kilometrů bude zahrnovat hlavní trať určenou pro přepravu více než 30 milionů cestujících ročně a také nákladní trať, která povede mezi rudomořským přístavem Ajn Suchna a středomořskými přístavy Alexandrie a Marsa Matrúh. Ajn Suchna je významný přístav a průmyslový komplex jižně od Suezského průplavu, nejrychlejšího námořního spojení mezi Evropou a Asií.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments