Silný vítr komplikuje dopravu. U Žďáru nad Sázavou neprojede 21 vlaků

0
  • Kvůli stromům spadlým na trati u Žďáru nad Sázavou, která je nyní hlavní spojnicí Prahy a Brna, neprojede v neděli úsek 21 vlaků. Vyplývá to z informací na webu Českých drah (ČD).

  • Provoz bude podle prvních odhadů Správy železnic zastavený do půlnoci. ČD ale odhadují, že oprava by mohla být hotová dřív, řekl mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

  • Výpadků proudu způsobených silným větrem postupně ubývá. Kolem 17:00 bylo v Česku bez elektřiny přibližně 26.000 odběratelů. Ve srovnání se situací v poledne to je poloviční počet. Nejvážnější situace je na jihu Moravy. Vyplývá to z údajů distribučních firem ČEZ a E.ON. Vedení proudu poškodily popadané stromy.

Kvůli silnému větru popadaly stromy v úseku dlouhém asi 200 metrů na trakční vedení u Žďáru nad Sázavou a Ostrovem nad Oslavou na Vysočině.

„Týká se to všech normálních rychlíků a osobních vlaků, které tam projíždějí. Jen mezinárodní vlaky jsou odkloněné přes Pardubice a Českou Třebovou. Správa železnic sice odhaduje (konec oprav) na půlnoc, ale my si myslíme, že obnovení provozu by mohlo být o něco dřív,“ řekl Kubát.

Jak doplnil, na rozdíl od vlaku z Budapešti do Prahy, který musel na Břeclavsku zastavit kvůli poškozené troleji a lidé čekali přes čtyři hodiny na odtah soupravy, tam žádný vlak neuvízl.

Správa železnic informovala o přerušení provozu na twitteru. Denně místem jezdí desítky vlaků. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu, některé rychlíky pojedou přes Olomouc.

‚Značná komplikace‘

„Jezdí tam teď všechny spoje, které jezdí z Prahy do Brna. Jsou to desítky vlaků, Českých drah, RegioJet, k tomu nějaká regionální doprava. Je to značná komplikace,“ řekla v neděli mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

České dráhy zajistí v úseku náhradní autobusovou dopravu. „V tuhle chvíli máme nějaké autobusy přislíbené, měly by další přibýt. Některé mezinárodní vlaky nepojedou po této trati, ale přes Přerov a Olomouc, tudíž se vyhnou Brnu,“ řekl Kubát.

Na Vysočině byla od nedělního rána kvůli následkům větru přerušená doprava na tratích Havlíčkův Brod a Veselí nad Lužnicí a z Jihlavy do Brna. České dráhy zajišťovaly náhradní dopravu. Do 21.00 bude podle webu ČD přerušený provoz na trati Kostelec u Jihlavy – Jindřichův Hradec. V úseku Jihlava – Jindřichův Hradec zavedl národní dopravce náhradní autobusovou dopravu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments