Na několika regionálních tratích kvůli popadaným stromům nejezdí vlaky. Varování meteorologů před silným větrem platí do 15 hodin. Podle vyjádření Českých drah a SŽDC by měl být provoz na všech postižených tratích obnoven v poledne, nejpozději do 15 hodin.

Provoz vlaků byl zastaven především kvůli popadaným stromům. Postupně se ale vrací do normálu, jak hasiči a železničáři problémy odstraňují.

Ve Středočeském kraji se omezení týká například trati Kutná Hora – Zruč nad Sázavou. Vlak mezi Zbraslavicemi a Malešovem tam ráno zastavil před spadlým stromem. Vlaky ráno kvůli pádu stromu nejezdily také mezi Pečkami a Kouřimí na Kolínsku, provoz už je ale obnoven.

Mezi Pardubickým krajem a Vysočinou je omezený provoz na trati Pardubice – Havlíčkův Brod. Strom spadl na koleje mezi Ždírcem nad Doubravou a Hlinskem v Čechách.

Další tratě už se podařilo zprovoznit. Vlaky ráno nejezdily například mezi Novým Borem a Českou Lípou, Jaroměří a Dvorem Králové nebo mezi Moravským Krumlovem a Bohuticemi. V Moravskoslezském kraji byl provoz zastaven mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou a mezi Valšovem a Rýmařovem. S následky nočního větru se potýkala také Vysočina a jižní Čechy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments