Stavbaři na celé dva měsíce uzavírají sjezd i nájezd na přivaděč pro hlavní město Vysočiny Jihlavu. Město se obává dopravního kolapsu, neboť červenec je hlavním tranzitním měsícem pro tisíce turistů i dovolenkářů mířících na Znojmo a opačně. Uzavírka bude trvat až do 25. července, a to jen s jedinou možnou objízdnou trasou – sjezd na 104 km Větrný Jeníkov před Jihlavou.

NA CELÉ DVA MĚSÍCE BUDE UZAVŘEN SJEZD Z D1 NA JIHLAVU OD PRAHY | INFOGRAFIKA: FIRENET.CZ | MAPA: GOOGLE.COM

A právě sjezdem na 104 km je možné očekávat kapacitní nedostatky oné objízdné trasy. Ta vede od sjezdu z D1 přes obec Smrcná, kde ovšem komunikace není uzpůsobena pro průjezd těžkých nákladních vozidel a autobusů. Proto hlavní objízdná varianta povede přes obec Větrný Jeníkov, a dále po silnici číslo 523 do Jihlavy. Starostové obou zmíněných obcí dle informací České televize neskrývají obavy. Redakci Firenet.cz se vyjádření starosty Větrného Jeníkova nepodařilo získat.

Celá modernizace dálniční tepny D1 nese i řadu komplikací. Všechna stavební povolení a územní změny plánů staveb mostů a přeložek, napadlo i hnutí Děti Země. Občanskému sdružení se nelíbí ani stavební práce kolem právě zmíněné uzavírky dálničního sjezdu/nájezdu od Havlíčkova Brodu i Jihlavy. Stát tak mimo běžné dozorování stavebních prací, musí počítat i s desítkami soudních žalob a připomínkových řízení, které prakticky stavby tohoto typu jen prodlužují a prodražují.

Další objízdnou trasou pak Ředitelství silnic a dálnic doporučuje sjezd za Jihlavou na 119 km Velký Beranov, kde lze pokračovat už po vedlejších komunikacích do Jihlavy, případně obratem zpět na D1 směr Praha, pokračovat až na sjezd 112 km Jihlava/Havlíčkův Brod, který je ve směru na Prahu bez omezení.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments