Tisíce škodovek odstavených na letišti v Milovicích. Vozům chybí dveřní výplně, čipy a řada dalších součástí. FOTO: Magzine.cz

Automobilka Škoda Auto má nyní na odstavných plochách kolem 20000 nedodělaných vozů. Maximum je stanoveno na 40000 vozů. Současná situace je podstatně lepší než v loňském roce, když bylo nedokončených skoro 50000 aut kvůli nedostatku čipů. Nekompletní jsou vozy Octavia, kterým chybí dveřní výplně. Informoval o tom dnes týdeník Škodovácký odborář.

Situace podle Škody není dobrá. „Poslední týdny se nevyráběly vozy Enyaq a vůz Octavia sjížděl nekompletní bez výplní dveří z Grupo Antolin. Celkem závody Mladá Boleslav a Kvasiny produkují zhruba 2300 vozů, dříve přitom nebyl problém vyrábět přes 4000 vozů,“ informoval podle týdeníku místopředseda Odborů KOVO Josef Zmrhal.

Předseda podnikové rady Jaroslav Povšík uvedl, že podle nejnovějších informací není v plánu žádná hromadná odstávka výroby. Podařilo se podle něj zajistit dodávky čipů. Výrobu částečně obnovila také společnost Grupo Antolin, která opět začne dodávat dveřní výplně pro octavii.

Člen představenstva Škody Auto pro nákup Karsten Schnake tento týden uvedl, že výrobu obnovil také ukrajinský dodavatel kabelových svazků, obnoví se také výroba modelu Enyaq.

V příštím týdnu zruší Škoda podle odborů řadu směn v některých provozech, některé směny budou v omezeném režimu. S nutným rušením směn se Škoda potýká pravidelně již delší dobu.

Kvůli nedostatku polovodičů a pandemii koronaviru automobilka loni zákazníkům na celém světě dodala 878200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Nedostatek čipů způsobil, že Škoda nevyrobila 280000 aut.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments