Škoda obnovila výrobu modelu Octavia, aktualizovala systém eCall

0

Škoda Auto obnovila dodávky nových modelů Octavie, které přerušila v polovině května kvůli problémům se softwarem přenášejícím data asistenta tísňového volání eCall. Vyvinula aktualizaci softwaru řídící jednotky, kterou do všech vyrobených a vyráběných vozů nahraje. Celkově se to týká asi 10 000 vozů. Uvedl mluvčí automobilky pro ČR Pavel Jína.

„V průběhu interního šetření jsme zjistili, že některé vozy nového modelu Octavia mohou být postiženy nespolehlivým přenosem dat ze softwaru řídící jednotky online konektivity (OCU3). Následkem toho nelze garantovat plnou funkcionalitu systému eCall,“ uvedl. Podle legislativy EU musí mít asistenta pro tísňové volání všechny nové modely od 31. března 2018.

Pro Octavie, které již doputovaly k zákazníkům, udělá Škoda dobrovolnou svolávací akci, při níž bude proveden update software. Všechny dotčené zákazníky písemně upozorní.

Problémy se softwarem spojeným se systémem eCall řešila také německá automobilka Volkswagen, Škoda Auto je součástí koncernu. Pozastavené byly dodávky nejnovější generace modelu Golf a všechny vozy byly vyráběné pouze na sklad.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments