Škoda Transportation a ruská firma Sinara Group založily v Rusku společný podnik na výrobu souprav metra, tramvají a trolejbusů. Obě strany mají v nové firmě stejný podíl. Sídlo Sinara-Škoda je v pětimilionovém Petrohradu, který má druhý nejrozsáhlejší a rychle expandující dopravní systém v zemi, řekl po podpisu dohody o založení podniku mluvčí skupiny Michal Tobrman.

Sinara Group je ruská investiční společnost z Jekatěrinburgu, založená v roce 2001. Investuje hlavně do nemovitostí, dopravního strojírenství a finančních služeb. Její dceřiná firma Sinara – Transport Machines se zabývá výrobou a kompletním servisem lokomotiv a dalších vozidel. Byla založena v roce 2007 a má přes 30.000 zaměstnanců.

„Spojili jsme se se současnou dvojkou na místním trhu kolejových vozidel, která má zkušenosti, moderní výrobní základnu a subdodavatelské zázemí. Ve spojení s naším know-how nabídneme nejlepší produkt a servis na trhu,“ uvedl viceprezident Škody Transportation Zdeněk Majer. Do Petrohradu nabízí nové energeticky úsporné vozy metra poslední generace a nízkopodlažní tramvaje ForCity a trolejbusy s karosérií jednoho z místních výrobců.

„Rusko představuje obrovský a perspektivní trh, kde se chceme dlouhodobě etablovat. Místní vozový park vyžaduje masivní obnovu, velké investice a příležitosti,“ řekl prezident Škody Transportation Petr Brzezina. Skupina vidí ve společnosti Sinara Group stabilního a spolehlivého partnera, s nímž rozvine výrobu elektrických vozidel MHD v Rusku. „Díky partnerství vytvoříme vysoce kvalitní a moderní vozidla pro městskou hromadnou dopravu, například tramvaje nové generace,“ uvedl generální ředitel Sinara – Transport Machines Viktor Leš.

Petrohradská firma OOO VAGONMAŠ ze skupiny Škoda Transportation dodala v minulých letech do Ruska 24 souprav metra NěVa pro Petrohrad. Počátky projektu sahají až do roku 2007, kdy byl vyvinut prototyp vozu NěVa. Soupravy nahradily až více než 30 staré soupravy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments