Finská společnost Transtech ze skupiny Škoda Transportation má v kapse objednávku na dalších 49 tramvají pro Helsinky. Tamní dopravní podnik využil opci na dvacet nízkopodlažních vozidel a zároveň podepsal záměr odebrat dalších 29 tramvají pro novou linku Raide–Jokeri.

K podepsání samotného kontraktu na devětadvacet strojů by mělo dojít v pátek. Celková hodnota obou dodávek přesahuje čtyři miliardy korun. Jde o úzkorozchodné tramvaje s označením ForCity Smart Artic, které se vyrábějí ve Finsku.

„Naše vozidla se v severských podmínkách jednoznačně osvědčila, a i proto jsme na tomto trhu v posledním roce velice úspěšní,“ uvedl viceprezident Škody a předseda představenstva Transtechu Zdeněk Majer.

V Helsinkách už je v provozu čtrnáct tramvají ForCity Smart Artic ze čtyřiceti objednaných v minulosti.První dvě tramvaje byly dopravnímu podniku v Helsinkách dodány už v roce 2013, následně prošly testy pro provoz v severském podnebí.

V roce 2015 koupila Škoda v Transtechu kontrolní podíl, takže vozy vyráběné největším skandinávským výrobcem kolejových vozidel nesou její logo. Nová linka Raide–Jokeri bude 25 kilometrů dlouhá a spojí východní část Helsinek a Espoo.

Trať bude mít 33 zastávek a nahradí stávající vytíženou autobusovou linku. První prototypy budou dodány v létě 2019. Už v říjnu Škoda vyhrála tendr na patnáct až dvacet tramvají ForCity Smart Artic pro třetí největší finské město Tampere.

Transtech Oy je jedním z nejvýznamnějších finských výrobců kolejových vozidel. Mezi jeho hlavní produkty patří zejména nízkopodlažní tramvaje a dvoupodlažní železniční vozy. Výrobce se specializuje na spolehlivost svých výrobků v extrémně nízkých teplotách, které ve Skandinávii v zimě panují. Sídlo společnosti se nachází ve městě Oulu, výroba pak probíhá v obci Otanmäki. Společnost je členem skupiny Škoda Transportation.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments