Sníh komplikuje dopravu na železnici v Rakousku i na jihu Německa. V Bavorsku zůstává uzavřeno několik tratí
Problém se sněhem má ÖBB v Rakousku. Aktuálně byl už v nočních hodinách ze soboty na neděli zastaven provoz na několika tratích. Foto: ÖBB

Vybavit se trpělivostí v Rakousku i Německu musí také cestující na železnici. V Bavorsku mají vlaky problémy především na jihu a západě této německé spolkové země. Například v oblasti Allgäu nebo ve směru bavorského města Garmisch-Partenkirchen musely být tratě uzavřeny.

V salcburském Leogangu brzy ráno na čtyři hodiny uvázl noční spoj rakouských drah ÖBB s 300 cestujícími. Strom zde spadl na vedení a do překážky následně narazila souprava, při nehodě nebyl podle agentury APA nikdo zraněn. Mluvčí ÖBB Christoph Gasser-Mair poznamenal, že v soupravě zůstalo funkční topení.

Sníh komplikuje dopravu na železnici v Rakousku i na jihu Německa. V Bavorsku zůstává uzavřeno několik tratí
Portál Route information, který provozuje ÖBB hlásí kritický stav a zastavení dopravy díky přívalům sněhu na několika tratích.

Sníh a padající stromy poničily také elektrické vedení na několika místech Horních a Dolních Rakous, kde zůstalo bez proudu okolo 15 tisíc domácností. Energetikům se během neděle postupně podařilo velkou část odběratelů opět připojit, bez elektřiny v poledne bylo stále asi čtyři tisíce hornorakouských zákazníků.

Pod portálu ÖBB Route information, jsou největší potíže právě s vysokohorskými železnicemi. Rakouští železničáří prakticky od pátku do neděle nedělají nic jiného, než že sněhovými frézami protahují hlavní železniční trasy. V nízko položených stanicích se také hromadí velké počty nákladních vlaků směr Itálie a Německo. Doprava by se do normálu měla vracet až v úterý.

V pondělí by už mělo sněžení na jihu Německa zeslábnout a na severozápadě země by se měla projevit tlaková níže Benjamin s teplotami mezi čtyřmi a osmi stupni a deštěm. Od noci z pondělí na úterý by se měly srážky rozšířit na celé Německo, v horských oblastech mají být sněhové.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Jirásek

No ještě že letos dáváme v cestě do Rakouska přednost vlastnímu přesunovadlu. V minulém roce to bylo vlakem sice perfektní, ale ale letos se bez toho raději obejdeme! Jinak super článek. Díky