Redakce Magzine a MagAIR uvedla tento týden do provozu připojení zcela nových solárních panelů na napájení primárního serveru, na kterém jsou v provozu především portály Magzine.cz a další projekty skupiny MagzineMedia. Záložní server je stále z důvodů bezpečnosti napájen z hlavní sítě. Podaří se nám tak snížit roční zátěž CO2 o více jak 34kg.

{loadmodule mod_bw_social_share,BW Social Share}

Od technologií chceme maximum!

Už od začátku nového konceptu stránek Magzine.cz bylo deklarováno, že profil portálu bude naprosto ojedinělý technologický počin, který bude aplikován jak na frontpage, samosebou i v bagpage, tedy v zázemí provozu redakce. Obsah portálu je dnes už zcela automatizován, a to dle chování Vás, čtenářů. Psaní článku se tak stalo zábavou pro autory, kteří se nemusí už dnes o žádné vedlejší souběžné editační nástroje vůbec starat. Vše je zcela automatizováno, a tedy i podřízeno předem nastavené direktivě v publikaci článků a dalšího obsahu na webu.

Dnes, tedy 5. srpna 2017 bylo uvedeno v život, propojení nových solárních panelů v počtu 18 x 200W. Jeden takový panel nám dokáže za rok vyrobit 160 kWh. Ne-jen, že se nám za jeden rok vrátí investice do serverů a optického datového připojení, ale i nadále nám tento zdroj energie bude vydělávat peníze na další servery, případně vývoj nástorjů pro prezentaci obsahu článků a mobilních aplikací které již provozujeme.

Jak bylo deklarováno, solární panel vyrobí 160 kWh energie kterou oceníme běžnou cenou 5 Kč/kWh. To je celkem 800 Kč výnosu. Těchto 800 Kč výnosu při investici 4500 Kč odpovídá úrokové sazbě 17% p.a. Pouze slunce Vám nabízí tak vysoký úrok.

Samosebou Vás o dalších novinkých ze zákulisí provozu portálu budeme rádi seznamovat.

Redakce

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments