Soud odmítl stížnost pražského dopravního podniku v jízdenkové kauze

0

Ústavní soud odmítl stížnost Dopravního podniku hlavního města Prahy v takzvané jízdenkové kauze, která skončila osvobozením bývalého šéfa podniku Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních aktérů.

Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro dopravní podnik končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka. Dopravní podnik hlavního města Prahy vystupoval v kauze jako poškozený. Podle ústavní stížnosti zasedal odvolací senát Vrchního soudu v Praze v nesprávném složení, a došlo tak k porušení práva na zákonného soudce. Na odmítnutí stížnosti upozornil Ekonomický deník, výsledek potvrdila mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Právní zástupce dopravního podniku ve stížnosti poukazoval na to, že rozvrh práce dostatečně přesně neurčoval soudce, kteří měli u vrchního soudu rozhodovat. Pozdější nález Ústavního soudu v jiné kauze při tom vyžaduje pravidla eliminující libovůli. Nároky nálezu však nelze uplatňovat na dříve přijatá rozhodnutí a starší rozvrhy práce, plyne z usnesení v kauze dopravního podniku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments