Železniční a autobusový dopravce Leo Express dokončil vstup nových partnerů do společnosti. Poloviční podíl získaly španělské státní dráhy Renfe a pětiprocentní podíl švédská firma EuroMaint. Oba investoři do firmy vložili celkem téměř 200 milionů korun, informoval Leo Express v tiskové zprávě. Dopravce chce nyní rozšířit svůj provoz na další tratě v Česku i v zahraničí.

Po vstupu nových partnerů do struktur Leo Expressu rozhodla valná hromada českého soukromého dopravce o navýšení základního kapitálu o 150 milionů Kč na 270,5 milionu korun. Následovalo upsání akcií a jejich splacení, po kterém Renfe získalo poloviční podíl ve společnosti reprezentovaný více než 13,5 miliony akcií.

EuroMaint, který poskytuje inženýrské a servisní služby pro sektor železniční dopravy, získal přes 1,3 milionu akcií, které představují pětiprocentní podíl ve firmě. Podíl 44,3 procent si ve firmě ponechala společnost Leo Mobility vlastněná Leošem Novotným mladším. Novotný tak drží 11,99 milionu akcií v hodnotě skoro 120 milionů korun. Zbylá část pak připadá na drobné akcionáře.

Španělské dráhy koupily polovinu českého Leo Expressu. O dopravce měly zájem i České dráhy

České dráhy konkurenci Leo Express kupovat nebudou, ukázala se jako velmi nevýhodná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments