Během příštích dvou měsíců plánují aerolinie ze skupiny Smartwings obnovit některé linky, jejichž provoz přerušily kvůli koronavirovým opatřením. Jak ve čtvrtek informovala mluvčí skupiny Vladimíra Dufková v tiskové zprávě, ještě do poloviny června začnou Smartwings létat do chorvatského Splitu a České aerolinie do Košic, na konci června pak přibyde nová pravidelná linka na největší londýnské letiště Heathrow.

„Od 10. června nabídne Smartwings letecké spojení s chorvatským Splitem. Lety budou provozovány až třikrát týdně. Od července společnost Smartwings plánuje obnovit lety do 12 řeckých destinací – na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada (Preveza), Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Soluně a Kavaly,“ popsala Dufková s tím, že obnovení provozu je vždy závislé na uvolňování opatření jednotlivých států.

Ještě v červenci by pak aerolinky mohly podle mluvčí obnovit lety na Mallorku, Kanárské ostrovy, Kypr (Larnaca), Madeiru (Funchal) a do Bulharska (Burgas a Varna). Do Středomoří se pak nebude létat jenom z Prahy, ale také z regionálních letišť.

„České aerolinie plánují od 15. června obnovit lety do Košic (třikrát týdně), od 16. června do Budapešti (třikrát týdně) a o den později 17. června na Island (letiště Keflavík, dvakrát týdně),“ dodala Dufková.

České aerolinie začaly s obnovováním spojů už minulý týden, kdy začaly létat z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti. Na palubách letadel platí přísná hygienická opatření, kdy cestující musí mít po celou dobu letu na obličeji roušku, při nastupování a vystupování musí dodržovat dvoumetrové rozestupy a platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments