České dráhy odstartují ve středu v poledne marketingovou akci na podporu cestování vlaky mezi Brnem a Prahou. Promotéři národní dopravce budou ve stanu u pražské stanice metra Florenc a v Brně u hlavního vlakového nádraží rozdávat lidem poukázky na šedesátikorunovou slevu na jízdné mezi hlavním městem a jihomoravskou metropolí.

Každý zákazník, který při nákupu libovolné jízdenky na cestu Praha – Brno nebo zpět předloží voucher, dostane jízdenku o 60 korun levněji. Voucher mohou zákazníci uplatnit v kterékoliv pokladně ČD do 30. června 2013. Cílem kampaně je motivovat motoristy a cestující autobusů k jízdě pravidelnými vlaky ČD včetně D1 Expressů, které jsou pohodlnou alternativou v době opravy dálnice D1.

„D1 Express jsme zavedli již loni, aby si na ně cestující zvykli. Jejich obsazenost postupně roste a dnes dosahuje v průměru 40 %, ve špičkách 50 až 60 %,“vysvětluje Jiří Ješeta, ředitel odboru dálkové a mezinárodní dopravy ČD a dodává: „Relace Praha – Brno je pro nás velice důležitá. Meziročně jsme na ní zaznamenali nárůst počtu zákazníků v řádu desítek procent. Právě proto se snažíme postupně zlepšovat služby. Například na mezinárodní vlaky do Vídně nasazujeme kompletně modernizované jídelní vozy, v D1 Expressech je možné bezplatné připojení k internetu a už příští rok budou mezi Prahou a Brnem jezdit ve dvouhodinovém taktu špičkové jednotky Railjet.“ {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1502-startuje-oprava-d1-narodni-dopravce-mezi-prahou-a-brnem-zlevni-jizdne-az-o-60-korun{/qrcodegenerator}

Akce, při kterých budou promotérky ČD rozdávat propagační letáky, jízdní řády vlaků vyšší kvality mezi Brnem a Prahou a šedesátikorunové slevové vouchery, budou probíhat 17.-19.4., 21.-26.4., 28.-30.4., 2.5.-3.5. vždy mezi 12. a 18. hodinou.

Dráhy tak reagují na předpokládaný přechod řady potencionálních klientů ze silnice na železnici. Produkt D1 Express by se k tomu do doby vjjetí nových vlaků RailJet, mohl rozšířit do dalších časových slotů během všedního dne a v neděli. Ačkoliv se Radim Jančura zasazoval o odložení plánované rekonstrukce dálnice D1, ta nakonec odstartuje koncem dubna letošního roku.

Autor Techmag | Tisková zpráva Českých drah

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments