Polovina budoucí dálnice D48 z Frýdku-Místku do Nového Jičína je hotová. Řidiči od čtvrtka budou na modernizovaném úseku jezdit vyšší rychlostí a po druhé straně silnice. Stavba, která má přijít na 2,7 miliardy korun, má být u konce v prosinci příštího roku.

Stavba dálnice D48 se přelomila z první poloviny do druhé. S tím přišla i jedna z nejviditelnějších změn. Ještě ve středu jezdili řidiči u Příbora jen po úzké části silnice, navíc omezenou rychlostí. Ve čtvrtek se jim otevřel zmodernizovaný úsek, ve kterém můžou nyní jet 80 kilometrů v hodině.

„Od 1. srpna v úseku mezi mimoúrovňovou křižovatkou v Rychalticích a Rybím mohou řidiči využívat nově vybudovaný jízdní pás dálnice. Doprava je převedena na novou betonovou vozovku, na kterou jsou řidiči navedeni pomocí přechodného dopravního značení,“ popsal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Protože se modernizace přesunula z jedné strany vozovky na druhou, mění se i sjezdy a nájezdy.

Nejvíc problémů způsobuje most u Libhoště

Modernizace zhruba desetikilometrového úseku zatím běží podle plánu. „Ke zprovoznění dálnice v celém profilu má dojít dle platného harmonogramu stavby v prosinci 2020,“ řekl Rýdl. Stavebně nejnáročnějším místem na dálnici D48 je most nedaleko Libhoště. Řidiči musejí počítat s tím, že se v místě zdrží v kolonách.

„Mostní objekt bude v plném profilu zprovozněn rovněž v prosinci 2020. K částečnému zprovoznění jedné poloviny mostu a přemístění dopravy zpět na dálnici by mělo podle platného harmonogramu stavby dojít v polovině příštího roku,“ dodal Rýdl.

Znamená to tedy, že i nadcházející zimu v tomto úzkém stoupání a klesání bude opět omezený vjezd pro nákladní auta. Zákaz loni ale část řidičů nerespektovala.

„Prováděli jsme téměř každodenní výkon služby dohled nad dodržováním tohoto zákazu. Policisté zjistili za celou dobu devadesát dnů 894 přestupků porušení zákazu vjezdu nákladních vozidel,“ uvedl již dříve vedoucí dopravní policie v Moravskoslezském kraji Jiří Zlý. Pokuty policisté dávali v těchto místech převážně cizincům.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments