PRAHA | Praha bude zase o něco blíže ke skutečnému S-Bahn po vzoru Berlína. V příštím roce začne stavba další zastávky s návazným přestupem na MHD metro a autobusy – Praha Kačerov. Nově plánovaná zastávka Kačerov bude obsluhována vlaky od Dobřše a Čerčan přes Týnec nad Sázavou.

Navíc se plánují i další městské linky, a právě Kačerov by mohla mít hned dvě najednou. Jedna pro spojení Radotína s Hostivaří, druhá pak Radotína přes Krč a Kačerov do Libně a Vysočan.

Správa železniční dopravní cesty získala již všechna potřebná povolení, nyní musí najít i případného investora celé stavby. Kopnout do země by se mohlo již na jaře příštího roku. Během léta by pak mohla nová zastávka Kačerov odbavovat své první cestující. Kačerov by se navíc mohl stát i významným přestupním bodem mezi vlaky, autobusy a metrem.

Přístup z metra bude realizován nově vybudovaným podchodem přímo z Michelské ulice. Zastávka bude koncipována v bezbariérovém provedení. Pražské Esko tak dostane mimo zastávky Kačerov, i nově plánovanou zastávku Podbaba. Ta se bude nacházet u obratiště tramvají v Praze 6 Podbabě. I tato stavba má již všechna potřebná povolení. Vlaky Eska tak budou mít v příštím roce hned dvě nové zastávky. Praha ale plánuje i další, zejména v oblastech městských obvodů 10 a 4.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1765-stavba-zastavky-praha-kacerov-zacne-na-jare-pristiho-roku{/qrcodegenerator}

V Praze je stále prostor pro řadu nových zastávek. Vše je ovšem závislé na financích, těch bude v následujících letech ale méně. Stihne se realizovat tak jen zmíněný Kačerov a Podbaba. Kromě Kačerova by v Praze měly do tří let vzniknout nové zastávky Eden a Zahradní město v rámci modernizace železničního napojení na čtvrtý tranzitní železniční koridor.

Plánované linky Pražského Eska:

  1. Z Vysočan do Hostivaře přes Libeň a Malešice
  2. Z Radotína do Běchovic právě přes Kačerov, Zahradní Město a Malešice
  3. Z Radotína přes Smíchov a Hlavní nádraží do Vysočan a Horních Počernic
  4. Z Holešovic přes Libeň, Malešice, Vršovice a Smíchov do Radotína

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments