Od krachu britské cestovní kanceláře Thomas Cook uplynul už více než měsíc, stále ale není jasné, co bude s její dceřinou společností Neckermann, která působila i v Česku. Vyjednávání dál pokračují. Jistotu tak nemají ani klienti, kteří mají již koupenou dovolenou. Jestli lidé na svou cestu odletí, nebo ne, řeší Neckermann stále individuálně.

Pavlína Matykiewiczová si v srpnu koupila s manželem u cestovní kanceláře Neckermann cestu do Mexika za téměř 80 tisíc korun. Odletět má 3. prosince, jenže stále neví, jestli se tak skutečně stane.

„Kontaktovala jsem zákaznickou linku Neckermann, kde jsem se od paní dozvěděla, že produktové oddělení má zatím vyřešené odlety do konce listopadu. Já osobně bych si měla zavolat v úterý 5. listopadu, kdy už by tedy měla mít jasno,“ popsala Matykiewiczová.

V podobné situaci jsou stovky klientů cestovní kanceláře. V současné době jich je v zahraničí přes 200, dovolenou s odletem do konce roku má koupenou dalších 800. Jestli ale odletí, zatím neví ani cestovní kancelář.

„Situaci i nadále řešíme individuálně, takže požadujeme po hoteliérech garanci toho, že poskytnou smluvenou službu v plném rozsahu. V případě, že tomu tak není, musíme přistupovat ke zrušení zájezdu,“ řekl marketingový ředitel Neckermanna Jan Šrámek.

Vstup velkého investora?

Stejně jako odlety na dovolenou, zůstává  je stále nejistá i budoucnost samotné cestovní kanceláře Neckermann v Česku. Intenzivní vyjednávání o dalším osudu totiž dál pokračují.

Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří může do hry vstoupit ještě investor, který projeví zájem o koupi poboček v jednotlivých zemích. Kdo by jím mohl být, je ale zatím tajné. Stejně jako případná cena.

„Německý insolvenční správce v tuhle chvíli vyjednává možnost vstupu nějakého velkého investora do německého Neckermanna. Pokud by se takový vstup uskutečnil, tak jsou zachráněny i ty pobočky Neckermanna v okolních zemích,“ popsal Papež. Německý správce má podle Jana Papeže sehnat investora do konce listopadu.

Cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala v druhé polovině září. Návrh na insolvenci postupně daly některé z jejích poboček v Evropě – například rakouská nebo polská.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments