Středočeský kraj chce přerozdělit dopravcům v regionu desítky milionů korun pro nákup nových autobusů. Vedení kraje tak chce rozdělit na 70 milionů korun, hrát v dotacích ale nebude roli vůbec velikost dopravce a jeho vozového parku. Na nový autobus mohou dostat příspěvek i dopravci s menším počtem autobusů. Jako první tuto informaci přinesla Česká televize.

V minulém období kraj dotace neposkytl, protože o to nebyl takový zájem, navíc pro řadu dopravců nebylo procento výše dotace pro mnohé zajímavé, řekl pro Českou televizi ředitel ROP pro Střední Čechy Tomáš Novotný. Dotace kraj poskytoval ale i nadále pro autobusy s alternativním pohonem, takové dnes můžeme vidět u mnoha firem na městských a meziměstských linkách. Zatím o dotace projevilo velký zájem ČSAD Kladno, který v kraji platí za největšího dopravce, dále Veolia Praha, a ČSAD Střední Čechy, které zajišťuje mimo Středočeského, dopravu i na Mělnicku.

Dotační úřad nabízí nyní dopravcům místo dřívějších 30% financování nových vozidel, současných 40% až 60% což se stává pro mnoho provozovatelů autobusové dopravy velice zajímavé. Kraj si od nového navýšení profinancování slibuje, že se tak na silnicích objeví až na 90 nových autobusů v klasické, či alternativní formě pohonu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments