Pražský dopravní podnik (DPP) eviduje strojvedoucího metra nakaženého koronavirem. Strojvedoucí nebyl ve styku s cestujícími. Od soboty je spolu s dalšími svými kolegy v karanténě. Novinářům to po úterním jednání krizového štábu řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Zaměstnanci DPP, kteří jsou v karanténě, budou postupně testováni na koronavir. Nakaženého zaměstnance nově eviduje také pražský magistrát.

„Máme prvního nakaženého koronavirem. Je to strojvedoucí, který byl od soboty v karanténě, takže už nebyl zaměstnán a nepřišel do styku s žádnými cestujícími,“ řekl Scheinherr.

Strojvedoucího v sobotu 14. března kontaktovala hygienická stanice a označila jej jako osobu, která přišla do kontaktu s přenašečem koronaviru COVID-19.

„Strojvedoucímu nařídila karanténu a požádala jej o podstoupení testu na COVID-19. V úterý dopoledne byly hygienickou stanicí u strojvedoucího potvrzeny pozitivní výsledky testu,“ řekla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Hygienici požádali podnik o dohledání lidí, se kterými přišel do kontaktu na dobu delší než 15 minut. „Dohledali jsme 27 zaměstnanců DPP a jejich seznam odeslali hygienické stanici, která u všech nařídila karanténu. Hygienici je postupně budou kontaktovat a provedou u nich odběry k testování,“ uvedla mluvčí. Všichni spadají do řad zaměstnanců metra.

Koronavirus byl v úterý prokázán také u jednoho ze zaměstnanců odboru majetku magistrátu. Vedení města spolu s hygieniky proto uvalilo karanténu na asi padesátku zaměstnanců. Prostory odboru budou dezinfikovány.

Česko má k úterním 18:00 celkem 434 případů nákazy novým koronavirem. Od pondělního večera přibylo 90 případů. Nejvíce nakažených je stále v Praze.

Mobilní operátoři kvůli krizi upravují služby, část bude zdarma. Internetový provoz se zvyšuje

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments