Projetí návěstí a nezastavení ve stanici, řešila Drážní inspekce za poslední rok v desítkých případů. Dopravci se snaží strojvedoucí preventivně školit. Alkohol ale ovlivnit nemůže nikdo. Foto: Magzine.cz

Strojvedoucí vlaku, který se 19. února samovolně rozjel a dojel s 11 cestujícími do Velkého Meziříčí, se podle policie nedopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jeho jednání bylo zřejmě přestupkem, který bude řešit Drážní úřad.

Vlak se rozjel poté, co z něho kvůli poruše brzdy strojvedoucí vystoupil. Vlak jel několik kilometrů, nikdo se nezranil. Podle policie jel navíc vlak pomalu, takže nehrozilo, že vykolejí. Dveře byly zavřené, nemohl tedy ani nikdo za jízdy vypadnout.

O události jsme psali v článku: Vlak bez strojvedoucího s cestujícími ujel několik kilometrů. Zastavil pak ve sklonu tratě, nikomu se nic nestalo

Událost se stala na jednokolejné trati Studenec – Křížanov. Osobní vlak odjel v 8:44 z Velkého Meziříčí. Před příjezdem do zastávky Martinice začala kontrolka upozorňovat na závadu parkovací brzdy prvního podvozku.

V zastávce se strojvedoucí pokusil poruchu odstranit, špatnou manipulací s brzdovými prvky způsobil, že se vlak uzavřel a samovolné rozjel, uvedla Čírtková.

Vlak se rozjel zpět do Velkého Meziříčí. Strojvedoucí telefonoval výpravčímu, který zajistil, že vlak mohl vjet na první staniční kolej. Když dojel, zajistil ho zarážkami.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na