SPRÁVA DOKUMENTŮ | Revoluční inovace čekají všechny strojvedoucí Českých drah a ČD Cargo. V novodobé historii tak skončí nekonečné papírování při výkonu služby na lokomotivách obou firem. Strojvedoucí mají dostat v nejbližší době elektronické čtečky. Tímto zařízením bude možné přenášet veškeré provozní dokumenty, schémata elektroinstalací jednotlivých lokomotiv, příkazy z výkonu služby, soupis skladby nákladních a osobních vlaků.

České dráhy mají všechny podklady pro soutěž ukončeny, a nabídky mohou případní dodavatelé zasílat až do 12. března tohoto roku. Cena kontraktu na celkový počet až 4000 elektronických čteček má dosáhnout 12,4 milionů korun. Cena jedné čtečky tak dopravce bude stát 4.247 korun.

Mimo samotného nákupu, bude nutné upravit na řídících pultech i napájení pro tato zařízení pro 12V. Což si dráhy chtějí realizovat už ve své režii. Na mnoha lokomotivách jsou tyto úpravy k dispozici již nyní. Dráhy navíc počítají i s nutným školením u starších strojvedoucích.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/firmy/1878-strojvedoucim-ceskych-drah-a-cd-cargo-skonci-papirovani-dostanou-elektronicke-ctecky{/qrcodegenerator}

Nákup elektronických čteček má snížit především náklady na tisk. Za tisk dokumentů a všech provozních příkazů a služebních jízdních řádů, stojí oba dopravce desítky milionů ročně. V elektronické podobě mají být v budoucnu i veškeré služební jízdní řády pro provoz osobní i nákladní dopravy, nebo technické informace o tratích aj. Dráhy tak chtějí klasické papírování stáhnout na zlomky procent.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments