Série problémů kterými je obklopen soukromý dopravce RegioJet Radima Jančury, jako by neměl nikdy konce. Tento týden několik stevardů z Česko-Slovenské posádky mezinárodního vlaku jezdícího mezi oběma státy, postihla infekce svrabu- tedy prašiviny. Původ svrabu se našel v nocležnách soukromého dopravce, které využívají k odpočinku stevardi a stevardky.

Plesnivé matrace, plíseň na zdech, a celkově nevyhovující hygiena celých prostor pro pobyt osob. Firma problémy začala promptně řešit až v momentu, kdy se o případ začala zajímat řada médií.

Plesnivé matrace, svrab a plíseň na zdech

Podle vyjádření některých stevardů, které má redakce MAGZINE.cz k dispozici, firma o problémech s hygienou a nevyhovujícími prostory věděla, ale neřešila jej. Až když se celá událost dostala do médií, tiskový mluvčí Aleš Ondrůj se zmohl pouze na strohé vyjádření, že se problémem dopravce dávno zabývá. Tento promptní stav ale doposud před nakažením prašivinou několika osob, firma i nadále přehlížela, ač ji na to několik zaměstnanců průběžně upozorňovalo.

Dopravce v médiích rád vystupuje jako zodpovědná firma, která dbá o bezpečnost svých cestujících i zaměstnanců, ale také má vysoko postavené normy hygieny a údržby. Pokud jde o hygienu, má s ní RegioJet hloubkové problémy dlouhodobě. V nocležnách v Martině a v Košicích bylo obvyklé, že v jedné místnosti spalo s nevyhovujícími podmínkami až deset lidí z vlakového personálu.

Pokud má tedy firma tak vysoko posazené standardy hygieny a bezpečnosti práce, je podivné, že už několikátý případ s nevyhovujícími podmínkami, řeší dopravce až po nechtěném úniku takové informace do médií.

Koordinátorka palubního personálu Adéla Hoschová pak přímo stevardy postižené svrabem informovala, že na ně při další výplatě čeká odměna. Dopravce si tak i nadále udržuje loajalitu zaměstnanců mimořádnými odměnami, čímž chce předejít úniku interních problémů do médií, to se firmě ale nedaří eliminovat.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments