V době před vydáním do prodeje nové centrály Z-21 od firmy Roco, pro vás připravíme test několika na trhu dostupných a cenově přijatelných Tabletů. Připomeňme jen, že Tablet pro ovládání modelového kolejiště, nebude zcela plnohodnotným zařízením ke zcela standardnímu ovládání všech prvků našich kolejišť.

{snippet costa-an}

Řada Tabletů neumožňuje připojení externího zařízení, především myši. Mnoho Tabletů je také vybaveno operačním systémem, který jednoduše připojení takových zařízení neumožňují.

Myslíme tím tedy konkrétně OS Android, který bude na našem trhu sice cenově dostupnější, ale za to o připojení externích periferií chudší. Zůstáváme tedy stále s cenou pod 5.000 CZK. Pokud budeme chtít ovšem plnohodnotné zařízení, sáhnout do kapsy budeme muset o to více. Konkrétně iPod od firmy Apple (neplést s čtečkou dokumentů Kindle), vám umožní připojení i externí myši.

Řada Tabletů disponuje především bezdrátovým připojením technologie Wi-Fi, dále Bluetooth, porty USB zde nehledejte. Pakliže tedy Roco apeluje s novou centrálou na fakt, že se chce zacílit na mladší generaci zákazníků disponujících s Tablety, k pořizovací ceně 400 EUR za centrálu, musíme připočíst dalších 5.000 – 8.500 CZK za Tablet. Pak tedy obživne otázka, zda se takový celkem i unikátní systém vyplatí pořizovat. Řada z nás, má rádo ovládání kolejiště klasicky automatickou variantou, případně poloautomatickou s částečnou digitalizací za pomocí ovládání via PC.

Všechny články o centrále Z-21 do 8.února 2012

Z-21 nová centrála pro realtime řízení modelů

Nová centrála Z-21 Roco: malá revoluce v ovládání layoutu

Funkce nové Roco centrály Z-21

Roco tedy sází na jistotu, pakliže se projekt s centrálou Z-21 vydaří, bude to rozhodně úspěch. Jenže každý trh funguje jinak, stejně jako jeho hlavní “hnací motor” a tím je zákazník. Stále je u nás spíše převaha modelářů, kteří mají schéma kolejiště ve svých PC, a k jejich ovládání využívají řadu software aplikací pro takové dirigování provozu. U Tabletů nám zůstává spíše jen ruka, a její prsty! Tablety jsou jednoduše ovladatelné pouze dotekem prstů, záleží tedy na tom, jak se firma postarala o intuitivní ovládací prvky aplikace pro provoz modelového kolejiště.

Jak již bylo napsáno o centrále Z-21 před několika dny, ze servisního ohledu je Z-21 dokonalá. Pakliže budeme provádět servisní zásahy pod kolejištěm, bude Tablet s připojením na centrálu nenahraditelný. Ovšem k plnohodnotnému dirigování celého, a mnohdy i rozsáhlejšího layoutu – se bude jevit spíše jako nepraktickým luxusem.

ANKETA:

Uvažujete o zakoupení nové centrály Z-21 ?

{acepolls 10}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments