Kalifornská automobilka Tesla, kterou vede podnikatel a vizionář Elon Musk, postupně napravuje problémy z první poloviny roku, související především s pomalou výrobou nového Modelu 3, a postupně zvyšuje tempo. Kromě toho, že v posledním uzavřeném čtvrtletí vyrobila přes 53 tisíc kusů elektromobilů, otevírá nově americkým zákazníkům online objednávky posledního Modelu 3, včetně konfigurátoru.

Zatímco aktuálně nejlevnější model, který začíná na 49 tisících dolarech (1,08 milionu Kč) s předním náhonem, černou barvou a interiérem, bez dodatečných prémiových funkcí, je možné obdržet již zhruba za měsíc, výroba automobilu v plné konfiguraci má trvat minimálně 3 měsíce. Nejvyšší konfigurace pak nabídne o 1,6 vteřiny lepší zrychlení, pohon všech kol, druhou barevnou variantu interiéru a všechny verze dodatečně také příplatkový Autopilot či plně autonomní systém řízení.

Tesla postupně začíná plnit svůj nový online konfigurátor o další výbavu a varianty.

Po konfiguraci stačí složit depozit ve výši 2 500 dolarů (55 tisíc Kč) a počkat si na potvzení data doručení. I tak ovšem Tesla stále nenabízí slibovanou nejlevnější variantu automobilu, která se má prodávat za 35 tisíc dolarů, respektive 774 tisíc korun, a dost pravděpodobně ji nebude nabízet dalších 6 až 9 měsíců.

Tesla má totiž před sebou více než 400 tisíc aktivních rezervací na Model 3 a aktuálně stíhá vyrábět pouze něco málo přes 5 tisíc kusů tohoto elektromobilu týdně. Američtí zákazníci se navíc bouří, protože potřebují stihnout finální platbu za svůj vůz a také jeho doručení do roku 2020, kdy přestane platit speciální daňová úleva ve výši až 7 500 dolarů, takže za auto zaplatí více. Spousta z nich tak místo čekání na nejlevnější Model 3 volí nákup starších Modelů S či elektromobilů jiných značek.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments